KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15216116
*
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 18:17:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 17:54:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 17:54:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk mÃ¥lare född 1909, död 1981.Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25